За допомогою даного алфавітного покажчика Ви можете по фамілії знайти потрібну Вам людину. Також Ви можете скористатись пошуком по сайту. 

АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК:

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

 

     Також у розділі "Подати некролог" , ознайомившись с "Правилами подачі", Ви можете розташувати некролог про свого померлого родича. У некролозі Ви можете написати будь-яку цікаву інформацію про покійного в виді оповідання.

     Для кожного некрологу друзі, товариші та знайомі мають можливість висловити в коментарях свої співчуття рідним і близьким покійного. Увага!!! Усі коментарі, перед публікацією їх в некролозі, проходять необхідну модерацію. Переконливе прохання, не варто намагатись залишити коментар, що порочить пам`ять про покійного. Такі коментарі публікуватись не будуть!

     Пропонуємо Вашій увазі  зразок некролога:

 

Шевченко Тарас Григорович

(09.03.1814 - 10.03.1861)

Місце нарождення: Російська імперія, Київськая губ., Звенигородський повіт, с. Моринцы

Місце смерті: Російська імперія, м. Санкт-Петербург

Місце поховання: Україна, Черкаськая обл., м. Канев, Чернечья гора

 

     Тарас Григорович Шевченко - відомий український поет, письменник і художник. Його поезія вважається основою української літератури. Одно з найвідоміших його творів - поетичний збірник "Кобзар".

     Шевченко народився в багатодітній сім`і кріпака. Його мати померла рано, когда йому було всього 9 років. Дитинство поета було важким. Йому довелося пасти овець, прислуговувати у дьячка-вчителя, маляров-богомазов (иконописцев). У дьячка Шевченко навчився грамоті, а у маляров элементарним способам малювання. В 16 років поміщик Энгельгардт, у якого Шевченко був в служінні, помітив талант юнака. Він вирішив з Шевченко зробити домашнього живописця й відправив його вчитись спочатку в Вильно, потім в Санкт-Петербург. В Санкт-Петербурзі на талант Шевченко звернули увагу відомі художники А. Венецианов и К. Брюллов. Вони викупили юнака в поміщика. Після звільнення Шевченко багато пише поэтичних творів: "Кобзар", Гайдамаки", "Катерина"... Також пише картини.

     В 1846 році в Київі Шевченко приєднався до Кирилло-Мефодиєвській спілки. Як учасник цієї спілки, його з іншими учасниками було арештовано. Із-за його поемы "Сон", де він сатирично зображувал імператрицю, Шевченко відправляють рядовим на службу в армію в Оренбургський край в Орскую фортецю. У фортеці Шевченкові було заборонено писати й малювати. На його заборона діяла гнітюче. Він писав клопотання до різних людей, але до кінця служби заборона так і не була знята.

     Післе визволення в 1857 році Шевченко жив в Санкт-Петербурзі. Він вів бурхливу поэтичну й художню діяльність. Також він займався гравировкою. 2 вересня 1860 року йому була привласнена ступінь академика по гравированню.

     Помер Тарас Григорович Шевченко 10 березня 1861 року від водянки. Спочатку був похований на Смоленском православному кладовищі Санкт-Петербурга. Пізніже, згідно його твору "Заповіт", він був перепохован в Україні, на Чернечьій горі поблизу Канева.

 

Поиск / Пошук