Меню проекту

Чи була русской Анна Ярославна?

 

 

   «Освічена французька публіка знає про русскую Анну - королеву Франції. Молодша дочка нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I ... ». Так нещодавно на зустрічі з президентом Франції Макроном заявив президент РФ Володимир Путін. Давайте спробуємо розібратися, чи так це.
   У великого київського князя Ярослава Мудрого було одинадцять дітей. З них чотири дочки. Будучи далекоглядним і розумним політиком, князь видав своїх дочок заміж за впливових європейських монархів:
   Єлизавета Ярославна - королева Норвегії, дружина короля Гаральда III Суворого;
   Анастасія Ярославна - королева Угорщини, дружина короля Андраша I;
   Агата Київська - дружина англійського короля Едварда Вигнанця;
   Анна Ярославна - французька королева, дружина короля Генріха I.
   Будучи дочкою київського князя, Анна була для свого часу дуже грамотною і освіченою жінкою. Одруження її з королем Генріхом сталося 19 травня 1051 року. Самі французи її назвали Анна Київська. Саме такий напис на пам'ятнику Анні Ярославні в Санлісі у Франції.


   Жителі Київської Русі себе русскими не вважали і не називали. На думку різних істориків, вони себе називали русами, русичами або русинами. Слово ж «русские» з'явилося в результаті мовної реформи Петра I в 1711 році для позначення жителів Московії, яку перейменували в Росію. Перша ж згадка про Москву міститься в Іпатіївському літописі і датується 1147 роком. Як видно з цих простих фактів, Анна не могла мати ніякого відношення ні до Московії, ні тим більше до русских.

 

 


Додати коментар