Меню проекту

Ким насправді був засновник нинішньої шведської королівської династії?

 

 

     Французька революція піднесла на вершину слави Наполеона Бонапарта. Прийшовши до влади, і ще не будучи імператором, він розв'язав війну проти європейських монархій. Так само революція дала можливість висунутися багатьом талановитим французьким військовим діячам. До таких належить і Жан-Батист Жюль Бернадот (26.01.1763г.-08.03.1844). Не маючи дворянського звання, Бернадот приєднався до революції і зробив успішну військову кар'єру. На момент знайомства з Наполеоном в 1797 році він вже був генералом. Між ними склалися довірчі відносини. Після перевороту в 1799 році, коли генерал Наполеон став правителем Франції, Бернадот виявив до нього повну лояльність. За що в 1804 році отримав титул маршала Франції.
     На посаді маршала Бернадот брав участь у багатьох військових кампаніях Наполеона. У них він виявив себе не тільки, як талановитий полководець, але і як умілий політик. Так, після битви при Йєні і Ауерштедті проти прусської армії до нього потрапили в полон близько 1000 шведів, які воювали в складі прусської армії. Маршал обійшовся з полоненими шведами настільки поблажливо, що завоював їхню симпатію. При чому настільки сильну, що шведи запропонували йому стати наступником свого короля Карла XIII. Єдиною умовою шведського риксдагу було прийняття Бернадотів лютеранства. Той погодився. У 1810 році Бернадот звільнився з посади французького маршала, був усиновлен шведським королем і став принцем. а після смерті Карла XIII в 1818 році він стає королем під ім'ям Карла IV Юхана. Будучи королем, проводив мудру політику. Під час його правління було розпочато багато реформ: освітня, сільськогосподарська та ін.

     Коли Бернадот помер, при підготовці до поховання на його тілі виявили татуювання «Смерть королям». Сам же Бернадот одного разу в розмові з відомим істориком Жан-Жаком Ампером вимовив фразу: «Я єдиний республіканець серед монархів Європи». Ось таке неймовірне життя прожив засновник шведської монархічної династії Бернадотів. І зараз в Швеції править король Карл VI Густав - потомок наполеонівського маршала.

 


Додати коментар